Lubomír Smejkal 
Krby a kamna nejvyšší kvality na míru pro váš domov. 

Krby a kachlová kamna přináší nejen teplo, klid a pohodu, ale díky tradičnímu zpracování a nejmodernějším výrobním technologiim také vysokou kvalitu. Použité kvalitní materiály zaručují dokonalou odolnost proti žáru a u zahradních krbů i proti povětrnostním podmínkám.


Realizace vnitřních krbů

Ukázka vnitřního krbu

Moderní krby, jsou nejen kvalitním zdrojem vytápění a moderním interiérovým doplňkem, ale i zprostředkovatelem romantiky, příjemné atmosféry a nezapomenutelných chvil.


Realizace venkovních krbů

Ukázka venkovního krbu

Venkovní krby jsou ideální volbou pro grilování či uzení na čerstvém vzduchu, jelikož práce s nimi je velice snadná. Kromě toho jsou i skvělým estetickým doplňkem každé zahrady.


Realizace kachlových kamen

Ukázka kachlových kamen

Kachlová kamna mají narozdíl od krbů menší sklo, za to tepla však docílí během menšího počtu topných cyklů, díky čemuž jsou po staletí velmi oblíbena.


 


Pár zajímavých rad pro budoucí majitele.

Výběr krbu či kamen - Pokud si budete chtít vybrat krb či kamna, měli byste se v první řadě zamyslet nad tím co vlastně od takového topidla očekáváte. Zda Vám jde jen o jeho estetickou hodnotu či zda Vám jde spíše o jeho topný potenciál. Dále je vhodné zamyslet se, jestli vůbec máte na krb v domě či bytě potřebný prostor, jelikož dobře umístěný krb vyžaduje kolem sebe dostatek prostoru. A v neposlední řadě by jste se také měli zamyslet nad tím kolik času na údržbu jste schopni obětovat.


Výběr a příprava paliva - V poslední době je na trhu opravdu mnoho druhů paliva od plynu po peletky. K nejpoužívanějším ale patří tradičně dřevo. Ovšem, aby dřevo dosáhlo správné výhřevné hodnoty, musí být dostatečně vyschlé. Odborníci doporučují skladovat dřevo minimálně dva roky na otevřeném místě v podobě polen.


Zapalování krbu či kamen - V dnešní době se většina topidel vyrábí, jak jste si jistě všimli, bez roštů. Zjistilo se totiž, že v topidle bez roštu a popelníku dojde k dokonalejšímu prohoření paliva, tudíž se množství odpadu řádově zmenší. Pokud jde o vzduch, tak jeho většina dnes bývá přiváděna do horní části topeniště, vzhledem k tomu by se mělo zatápět principem takzvaného horního odhořívání. Tento princip je založen na tom, že na připravené topivo shora položíme hořící podpalovač. Takový druh spalování je nejen ekologičtější, ale i vzhlednější.


Několik tipů k údržbě - Stejně jako u jakéhokoli jiného zařízení, i u krbu vede správná údržba k bezproblémovému chodu a delší životnosti. Náročnost této práce se odvíjí od typu krbu či kamen. Elektrická topidla se vyznačují jednoduchou údržbou a čistěním, naopak údržba topidel na tvrdá paliva je daleko složitější. V každém případě byste měli pravidelně čistit vložku a odstraňovat popel. A samozřejmně byste se měli postarat o komín, a to nejen o jeho pravidelné čistění, ale i o jeho pravidelnou kontrolu vybraným odborníkem.


Zpět na úvod?


 


Co je nového? 

9.9.2011 - Právě jsem pro Vás spustil internetové stránky. Věřím, že se vám budou líbit a budete se sem rádi vracet. Přeji Vám pohodovou orientaci při jejich prohlížení a těším se, že se rozhodnete právě pro mé služby.

Více informací


Právě v akci? 

Kazeta Visio 800 - je topeniště v provedení s průčelím z upraveného skla, jež působí obzvláště esteticky díky svým jednoduchým a čistým liniím a díky odlehčenému designu. Je vybaven pláštěm, který umožňuje instalaci bez mřížoví.

Více informací


Co je ještě nového? 

12.9.2011 - Do sekce projekty se mi konečně podařilo zařadit několik již realizovaných prací. Do této sekce budu několikrát do měsíce přidávat nově realizované projekty, aby jste měli představu o tom co vlastně dělám.

Více informací


 


Copyright 2009-2012 Krby-Kamna-Smejkal.czVytvořil: Minnoc.net